Kamínek Jihlava, z.s.

Kamínek je sdružení rodičů žáků a pedagogů Základní školy speciální a Praktické školy v Jihlavě. Byl založen při původní pomocné škole v roce 1999. Je registrován Ministerstvem vnitra a řídí se platnými stanovami.  Spolek nemá zaměstnance, není příjemcem dotace na provoz, a veškeré aktivity organizují členové dobrovolně a bez nároku na odměnu.

Úspěšně se účastníme grantových a projektových řízení - rok 2007 Grantový program Prevence kriminality „Bezpečí pro naše děti II.“, rok 2008 Podpora environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty ve školách „Bylinková zahrádka“, rok 2008  grantový program Nadace O2  „Domluv se“, rok 2008 Grantový program Prevence kriminality „Bezpečí pro naše děti III.“, rok 2014 Projekt zdravé město a místní agenda „Společně do Prahy“, rok 2015 Projekt zdravé město a místní agenda 21 „Společně do lesa“.

Našimi hlavními cíli jsou:

- podpora výchovy a vzdělávání žáků v ZŠ speciální a Praktické škole Jihlava

- získávání financí a hledání zdrojů podpory aktivit sdružení, monitoring vypsaných grantových řízení

- pomoc rodinám s postiženými dětmi (metodická, materiální)

- rozvoj zájmové činnosti a rekreačních aktivit cílové skupiny sdružení

- komunikace s představiteli místní a státní samosprávy

- podpora fyzioterapie v ZŠ speciální a PrŠ Jihlava

Mezi tradiční aktivity, které Kamínek pořádá nebo se na nich podílí:

• psychorehabilitační pobyt pro žáky a jejich rodiny (v minulosti například v Itálii, v termálních lázních Štúrovo, v Mrákotíně, na Doubravě)

• charitativní country bál

• sportovní den s FC Vysočina

• (2 hodiny týdně)

• volnočasové aktivity:

• Počítačový kroužek

• Jóga pro děti

• Sportovní kroužek Boccia

• Gymnastika

• Šikulové (výtvarný kroužek)

• Kroužek plavání

• Rytmicko hudební

• Kroužek muzikoterapie

• Přírodopisný kroužek

• Kroužek psychomotorických her

• Výtvarný kroužek

• Anglický kroužek

• Sociální poradenství pro rodiče žáků

Kromě výše uvedených aktivit financujeme nákup speciálních pomůcek, které slouží ke stimulaci a rozvoji pohybových, smyslových a kognitivních dovedností všech žáků ZŠ speciální a Praktické školy.

Dokumenty zapsaného spolku Kamínek: